Již po patnácté uspořádala prostějovská taneční škola Pirouette velký gala koncert tance. Ve dvou programech měli diváci možnost zhlédnout přes 200 tanečníků v mnoha tanečních choreografiích. Na prvním představení vystupují vždy nejmenší tanečníci, většina z nich má teprve 4 roky. „Je to vždy pro tyto naše mrňousky velký zážitek,“ komentuje trenérka nejmladší kategorie Tereza Vránová.

Letos si tito mrňouskové připravili hned 2 vystoupení. Jedno, na které se připravují celoročně a druhé, společné s ostatními tanečníky ve věku 3 – 8 let. Současně tak můžete vidět drobotinu Prostějova v choreografii na téma Malá mořská víla, kterou pro děti připravila Petra Malindová.

Mezi těmito malými tanečníky jsou i závodní týmy. Pirouette je po celé republice známá svou početnou základnou právě dětí v nejmladším soutěžním věku 5 – 8 let. Letos reprezentovali naši MINI tanečníci Prostějov hned se 3 choreografiemi a úspěšně se postavili na stupně nejvyšší v rámci Mistrovství ČR Taneční skupiny roku.

A jak jsme již na začátku prozradili, Závěrečná Pirueta se dělí na 2 programy. V tom druhém již tradičně se přestavují závodní choreografie. Ani vedení města Prostějova si nenechalo ujít tuto parádu. Pan primátor František Jura a paní Milada Sokolová, 1. náměstkyně primátora, zahájili hlavní program a diváci si mohli v hale Národního sportovního centra užívat tance plnými doušky. Ke skvělé atmosféře velkou mírou přispěl i profesionální moderátor Ondra Vodný, který s tanečníky každoročně absolvuje již zmíněnou taneční tour Taneční skupina roku.

Během první hodiny se na parketu střídala jedna lepší choreografie než druhá. Mírou akrobacie se až častokrát tají dech. Publikum, jež tvoří převážně rodiče, prarodiče, kamarádi ale i bývalí „odrostlí“ tanečníci, povzbuzuje děti k těm nejlepším výkonům. „Tančit pro Prostějov je vždy pro nás trenéry a tanečníky za odměnu. Užíváme si společnou energii a emoce, které tu proudí, až by se daly krájet“ uvedla mladá trenérka Veronika Votavová, která je zároveň i tanečnice v dospělé kategorii.

A že Pirouette je tým se vším všudy dokazuje i tzv. seniorská formace Ať žije náš hrad. Tuto kategorii tvoří rodiče a také již i prarodiče dětí prostějovské taneční školy. Téma a choreografii připravují pod taktovkou slečny Ivy Kuptíkové. A i tito taneční rodiče si letos vybojovali medaili na Mistrovství ČR organizace Czech dance organization.

Závěr celého gala koncertu patří 25 minutové mega taneční show. „Po ukončení závodů, které u nás vrcholí 2 mistrovstvími ČR, se začnou tanečníci připravovat na School production. V rámci této choreografie se na parketu střídají od nejmenších soutěžních dětiček až po dospělé tanečníky“ uvedla trenérka a choreografka Iva Kuptíková. Během 2-3 týdnů tedy natrénují děti překvapení pro diváky a ve velké premiéře je pak zatančí na finále programu. Letošní téma Schoolproduction nenechalo snad žádné oko suché. Dojemný příběh o tom, jak rychle a co vše může člověk ztratit, ztvárnila Iva Kuptíková dokonale. Publikum na konci programu aplauduje a při závěrečné písničce se ukazuje, že tanečníci se nebojí i do toho pořádně opřít a zpívá celá hala.

Na úplném konci pak trenérky předávají ocenění dětem, které za uplynulou sezónu dokázaly ujít pořádný kus cesty, a talenty, kteří jsou vzory pro své kamarády. Největší poděkování pak patří rodičům, bez kterých by ani tento tým nemohl fungovat. A že funguje skvěle, to dokazují nejen výsledky ze závodů, ale také atmosféra, která nás celým odpolednem provází.

Share This