Síň slávy 2006: PhDr. Miroslav Černošek

Jméno: PhDr. Miroslav Černošek
Sportovní odvětví: sportovní marketing
Datum narození: 27.04.1948
Místo narození: Prostějov 
Profese: manažer
Největší úspěchy: na poli marketingu – hráči TK plus jsou vitězové Davis Cupu a Fed cupu 
organizátor Zlaté tretry 
organizátor Jágr Teamu

TK Agrofert Prostějov je český tenisový klub založený v roce 1900, spolu s oddíly I. ČLTK Praha a Sparta Praha, jedno ze tří středisek Národního tenisového centra – s názvem „Národní tenisové centrum Morava“, pro trénink a výchovu českých tenisových talentů a předních tenistů. Nejlepší období existence nastalo po sametové revoluci, kdy se předsedou stal Miroslav Černošek. Od roku 1990 představuje nejúspěšnější český tenisový klub.

K roku 2011 v něm hrálo 120 závodních tenistů, včetně Petry Kvitové a Tomáše Berdycha, s ročním rozpočtem oddílu okolo dvaceti miliónů korun. Generálním partnerem klubu je Agrofert Holding, jehož jméno je součástí názvu.

Dříve oddíl působil pod názvy TK SEZOOZ Prostějov a v letech 2004–2007 TK Česká sportovní. Předseda klubu a sportovní manažerMiroslav Černošek založil v roce 1996 firmu TenisKomerc Plus později přejmenovanou na TK Plus a v roce 2001 pak Českou sportovní. Tyto společnosti ovládají TK Agrofert Prostějov a od roku 2009 také tenisový oddíl TK Sparta Praha.

V areálu je jedenáct otevřených antukových dvorců a jeden dvorec s umělým povrchem. Centrální dvorec má zatahovací střechu, sky boxy a kapacitu 1075 diváků. V areálů se nachází také Hotel Tennis club, v jehož zázemí jsou tři kryté umělé tenisové dvorce a sedm squashových kurtů.

Od roku 1994 je klub dějištěm challengeru UniCredit Czech Open.

Share This