V dubnu proběhlo již 3.kolo akce 10 000 kroků. Cílem akce je motivovat lidi k pravidelné aktivitě, aby zařadili chůzi nebo běh mezi své každodenní činnosti a udělali tak něco pro své zdraví.

A tak se do dubnové akce zapojilo rekordní množství účastníků napříč celou republikou. V Prostějově nás bylo 444, což je trojnásobek počtu říjnových účastníků a byli jsme tak třetím nejpočetnějším městem z celé republiky. Celkem jsme ušli či naběhali 95 309 km.

Nejlepší prostějovskou účastníci a zároveň 3. nejlepší ženou v celorepublikovém měřítku se stala opět Věra Hájková, která ušla za měsíc duben neuvěřitelných 1 230 km. Dokázala motivovat i svou dceru, která zvládla ujít přes 752 km a je tak v dětské kategorii na skvělém 2.místě v rámci republiky, za Prostějov byla samozřejmě nejlepším dítětem. Nejlepším prostějovským mužem je opět Ivo Chudoba, který se účastnil akce již potřetí. Vítězný tým Prostějovské šlapky společně nachodil téměř 3 000 km. Nechyběla ani naše nejstarší aktivní účastnice, Marta Bučková. Letos byly novinkou i třídní školní kolektivy a opět se v Prostějově podařilo tuto akci úspěšně rozjet na ZŠ J. Železného, kde se zapojilo 16 tříd.

V pondělí 20.6.2022 jsme se v bistru Sportovní haly Sportcentra – DDM potkali s těmi nejlepšími a měli jsme tak možnost sdílet vzájemně své příběhy. Bylo to krásné neformální setkání za účasti pana primátora Františka Jury, který ocenil všechny přítomné nejen drobnými cenami, ale hlavně svým obdivem.

Děkujeme všem, kteří se aktivně starají o své zdraví a těšíme se opět a říjnové kolo této akce.

Ing. Magda Faltýnková
pedagog volného času
Sportcentrum DDM

Share This