Ve středu 20. října dopoledne proběhl na venkovním sportovišti ZŠ Melantrichova Sportovní den mládeže s TAJV. Organizátoři připravili 1. ročník sportovní akce pro místní mládež a žáky základní školy. Účastníci turnaje TAJV společně soutěžili v tenise, házené, florbale, fotbale a frisbee. Celkově byly ve hře 4 soutěžní skupiny po 5-6 hráčích. Každá sportovní aktivita byla doprovázena hudbou a signálním označením se zahájením hry včetně ukončení soutěžního kola. Akce se bohužel nemohlo účastnit více dětí z důvodů covid situace ve městě a doporučením, aby se nesetkávaly napříč třídami ve školách.

Do finálového rozstřelu postoupila ta nejlepší skupina dětí, kde si to samotní účastníci rozdali o celkové umístění v turnaji (1. až 3. místo). Nejúspěšnější sportovec z Prostějova postupuje na Národní finále v Poděbradech pořádané 9. prosince letošního roku. Bude tam svým jménem a sportovními výkony reprezentovat město Prostějov. Nejlepší finalisté turnaje získali věcné odměny, diplomy za umístění na turnaji a mnoho dalších sponzorských cen. Každý účastník akce byl odměněn a motivován k účasti na dalším sportovním projektu TAJV v Prostějově.

Děkujeme za finanční podporu sportovní akce Městu Prostějov a již se všichni společně těšíme na 2. ročník turnaje v roce 2022.