Ve čtvrtek 5. srpna odstartuje v Prostějově 13. ročník největšího cyklistického závodu na českých silnicích. Dřívější název CZECH Tour se změnil na SAZKA Tour. Letošní trasa bude 671,5 km dlouhá s převýšením 9925 metrů. Je situována do regionů Olomouckého, Moravskoslezského, Pardubického a Zlínského kraje. Pojedou se čtyři etapy. První etapa dlouhá 150,8 km startuje ve čtvrtek v Prostějově a končí v Uničově. V pátek se jede 203,4 km z Olomouce až na Pustevny. Sobotní třetí etapa z Moravské Třebové na Dlouhé stráně měří 143,2 km a závěrečná etapa začínající v Šumperku finišuje v neděli navečer ve Šternberku je dlouhá 174,1 km. Svým profilem patří k těm hodně náročným závodům, v nichž mají šanci uspět jen ti opravdu nejlépe připravení jezdci.

„Jsem rád, že nejkvalitněji obsazený cyklistický závod na českých silnicích opět zavítá i do našeho města. Pro naše občany to bude skvělá podívaná, při které dostanou možnost fandit cyklistům světové úrovně. Prostějov nabízí závodu nejen výbornou diváckou podporu, ale také kulisy města s dlouhou historií a jedinečnými památkami. Věřím, že pro cyklisty, pro jejich doprovod i pro organizační tým celé tour se Prostějov stane zajímavou zastávkou, na kterou budou v dobrém vzpomínat. Rád bych touto cestou poděkoval organizátorům závodu za rozhodnutí spojit znovu jednu z etap s naším městem. Přeji všem účastníkům, ať si od nás odvezou krásné zážitky a touhu vrátit se k nám strávit několik dní například se svými rodinami,“ říká primátor Prostějova František Jura.

Stejně jako v loňském roce bude opět ředitelem závodu Leopold König, velká osobnost české a světové cyklistiky. Bývalý špičkový český cyklista, k jehož největším úspěchům patří sedmé místo v celkovém pořadí Tour de France v roce 2013 a šesté místo na Giro d´Italia. „Vstupujeme do nové éry a nových životních zkušeností. Velmi se na tuto práci těšíme a uvědomuji si, že máme unikátní příležitost ze SAZKA Tour udělat jednu z nejprestižnějších cyklistických akcí na světě,“ přidal Leopold König, který sám Czech Tour vyhrál dvakrát, když nejlepší byl v letech 2010 a 2013.

Na místo předsedy organizačního výboru byl jmenován Robert Kolář, člen dozorčí rady Sazky, a zakladatel závodu Jaroslav Vašíček se přesouvá na místo technického a bezpečnostního ředitele.

„Sazka se už 65 let profiluje jako hlavní partner českého sportu. Jsme rádi, že můžeme ke generálnímu partnerství Českého olympijského týmu připojit i sponzoring největšího cyklistického závodu na českých silnicích. Pevně věřím, že společně s organizátory posuneme tento renomovaný závod zase o krok dál,“ dodal k partnerství Robert Kolář, člen dozorčí rady Sazky.

Na SAZKA Tour bude startovat maximálně dvacet sedmičlenných týmů, které dle rankingu UCI a aktuální formy vybere management závodu. Celkem bude tedy bude ve startovní listině kolem 140 jezdců, nejlepších vybraných světových a českých profesionálních cyklistických družstev WorldTour, ProTeam a Continental. Z WorldTour týmů se zcela jistě představí Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux a Team BikeExchange (vítězové loňského ročníku tehdy jako Mitchelton – Scott).

Prostějovský program začne na náměstí T. G. Masaryka už 11 hodin koncertem skupiny Premier, na který ve 12.30 naváže představování týmů. V 13.30 pak závody odstartují.

Share This