Stanislav Bábek (2008)

Jméno:Stanislav Bábek
Sportovní odvětví:lední hokej
Datum narození:5.6.1929 – 27.11.2010
Místo narození:Prostějov
Vzdělání: 
Profese: 
Největší úspěchy:6 x mistr republiky za Zbrojovka, RH Brno
   
   
   
Další informace:

Jak sám Standa říkával, díky Hloučely (kde v blízkosti bydlel) se stal hokejistou. Ale nebyla to jen Hloučela, která přivedla mladého hokejistu do místního Sportovního klubu Prostějov. V roce 1942 již nastupuje za dorost, aby hned v následující sezóně sehrál svůj první seniorský prvoligový zápas a to hned proti I.ČLTK Praha. V prostějovské manšaftu navíc hraje vedle Cetkovského nebo Gardavského.

V týmu SK Prostějov působí do sezóny 1952/1953, kda na něj dolehnou padesátá léta. Rodině byl vyvlastněn obchod a do emigrace odchází jeho bratranec. Dostává se do hledáčku STB. V té době přicházejí s nabídkou zástupci Zbrojovky Brno, kterou Stanislav prijímá. V Brně působí jedenáct let až do roku 1963, kdy se vrací zpet do Prostějova. Začíná ihned působit v klubu v obrané dvojci s sedmnáctiletým Oldřichem Machačem. Stanislav hraje hokej do roku 1969 tj. do svých 40-ti let.

Kariéru končíjako trenér mládežnických týmů. Velkou druhou láskou se mu stává tenis.Na starých kurtech se stává trenérem tenisových nadějí.

Video:

 
Share This