Letošní 2. ročník oblíbené národní soutěže Sportovní den mládeže s TAJV v Prostějově se uskutečnil ve čtvrtek 3. listopadu v dopoledních hodinách v tělocvičně ZŠ Melantrichova, Prostějov. Jednalo se o semifinálové kolo z celkového počtu 250 turnajů v České republice. Žáci a žákyně ze základní školy se na hřišti utkali ve fotbale, florbale, házené, frisbee a tenise.

Z celkového vítězství se nakonec zaslouženě radovali Daniel Adamík, Dominik Grepl a Adéla Komárková. Finalisté semifinálového turnaje v Prostějově získali upomínkové diplomy, věcné odměny a mnoho dalších sponzorských cen. Společně s cenami obdrželi finalisté vstupenku na závěrečný celorepublikový turnaj, Národní finále v Poděbradech, který se bude konat v předvánočním termínu 3. a 4. prosince. Na tomto turnaji budou postupující hráči reprezentovat zejména základní školu, město Prostějov a Olomoucký kraj. Vítěz Národního finále v Poděbradech převezme putovní pohár TAJV od ministra školství, mládeže a tělovýchovy.

Sportovní den mládeže s TAJV v Prostějově byl zrealizován za podpory statutárního města Prostějov, Olomouckého kraje a partnerů projektu.

Share This