Od 8. června do 11. června se ve slovinském Podčrtku konalo Mistrovství Evropy veteránů, kam se vypravili také trenéři oddílu juda Sokol I Prostějov.

V pátek 9. června bojovali naši judisté o evropské tituly ve věkové kategorii od 40 do 49 let v kategorii M3. Ve váze do 73 kg obsadil 9. místo Jan Brtník, který v prvním zápase nestačil na bulharského závodníka a v opravných bojích judistu z Itálie. Druhým zástupcem českých barev byl v kategorii M3 do 100 kg Zdeněk Gottwald. Ten si v prvním kole těsným vítězstvím poradil bodovanou technikou s judistou Muradovem z Ázerbájdžánu. V souboji o postup do finále narazil na vítěze kategorie z Gruzie, kdy pozdě zareagoval na krásně provedenou techniku a prohrál před ukončením časového limitu na Ipon. V boji o bronzovou medaili Gottwald narazil na druhého Gruzijce. V dobře rozjetém zápase se po zaváhání nedokázal dostat z nasazeného držení a obsadil nepopulární 5. místo.

V sobotu 10. června se utkali naši sportovci v bojích o cenné kovy ve věkové kategorii od 30 do 39 let v kategorii M1 a M2. V kategorii M2 ve váze do 90 kg startoval Petr Sedláček, kdy po urputném boji nestačil na soupeře z Německa a obdržel více trestných napomenutí. Druhým zástupcem českých barev byl ve váze do 73 kg Aleš Tulach, který nestačil na anglického reprezentanta a následně v opravných bojích na reprezentanta z Německa.

Druhý den se oba stali součástí českého družstva mužů od 30 do 39 let, kdy společně obsadili 3. místo.

Na tomto Mistrovství Evropy veteránů startovalo celkem 658 závodníků z 37 zemí. Česká republika obsadila i s přispěním trenérů Sokolu I Prostějov celkové 3. místo.

Tímto bych chtěl poděkovat našim rodinám za podporu, v přípravách i při závodech. Jako trenéři jsme rádi, že můžeme předávat své zkušenosti dětem, které mají zájem o tento všestranný sport. Snažíme se jít příkladem, že judo se dá závodně dělat v každém věku.