Kvalitní turnaj ve Vídni

V sobotu 24. února a v neděli 25. února se konal internacionál Judo tournament Vienna 2024. Celého turnaje se v obou dnech zúčastnilo celkem 695 závodníků z 22 zemí zastoupených v celkem 90 klubech, což je ukazatel kvalitně obsazeného turnaje, o čemž se také všichni závodníci na vlastní kůži přesvědčili. Zde startovalo 13 judistů Sokola I Prostějov. V kategorii U14 Matouš Havlíček obsadil 7. místo a Agáta Padrnosová a Petr Hrazdil byli bez umístění. V kategorii U18 v silné konkurenci obsadil 7. místo Ondřej Vašut, který byl naše největší naděje na medaili. Pavla Bohanesová byla na 4. místě. Na třetí místo nestačila Eva Vránová a brala dělené 5. místo. Jan Melka a Radim Götz zůstali bez umístění.

V neděli se v nejvíce obsazené kategorii celého turnaje U16 postavili na žíněnku Laura Padrnosová, která i přes krásné zápasy a snahu obsadila 4. místo. Ostatní účastníci Jan Melka, Petr Hrazdil, Dominik Hrňa, Matěj Kolář, Zuzana Šindelářová a Eva Vránová byli bez umístění. Velké poděkování za doprovod a vedení patří Vojtovi Křivákovi, Aleši Tulachovi a oddílové fotografce Simoně Havlíčkové.

 

V neděli se také konalo MČR dorostu

Na MČR dorostu startovalo 281 dorostenců z celé ČR. Sem se z Vídně přesunul Ondřej Vašut a ve váze do 81 kg se dostal až do bojů o třetí místo. Soupeřovi utekl z nasazeného držení, ale v závěru mu nestačil časový limit, aby dohnal ztrátu jednoho bodu a tak obsadil nádherným judem neoblíbené dělené 5. místo. Pavla Bohanesová první zápas vyhrála držením na zemi, ale potom už nestačila na soupeřky a dvakrát prohrála. Radim Götz, Barbora Vítková a David Zachar bohužel nestačili na soupeře v prvním kole a jsou tak bez umístění.

V neděli se také konal turnaj přípravek v Prostějově

Tohoto turnaje, pořádaného olomouckým oddílem, se zúčastnilo celkem 360 judistů. Z našeho oddílu Sokolů I Prostějov se zde předvedlo 28 závodníků, kdy pro většinu to byly první závody v životě vůbec. I přes tuto skutečnost se nikdo z našich závodníků nenechal zahanbit, a nebyl nikdo kdo by nepředvedl srdnatý výkon. Při takovém počtu závodníků by byl příspěvek dlouhý a nepřehledný, a tak můžeme jen informovat, že medaile si na krku odnášelo hned 18 z nich. 

Share This