Hlasování občanů v takzvaném participativním rozpočtu skončilo a výsledky už vyhodnotila i Rada města Prostějova. Na prvních třech místech se umístily investice do dětských hřišť a sportovišť. Ty také město hodlá realizovat.

„Celkem se hlasovalo o devíti projektech. Výsledky ukazují, že našim občanům mimo řádně záleží na tom, kde mohou děti trávit volný čas,“ konstatoval náměstek primátora Jiří Rozehnal.

Výsledky hlasování

1. Zábavné hřiště s 3D prvky – 357 hlasů
2. Streetball hřiště Okružní – 324 hlasů
3. Modernizace dětského hřiště J. Suka – 314 hlasů
4. Veřejné ohniště s altánem – 159 hlasů
5. Model města – 131 hlasů
6. Oplocení psí loučky u Pivovarského rybníčku – 16 hlasů
7. Oprava pítka na ul. Dolní – 11 hlasů
8. Vydlážděme vyšlapané zkratky – Kostelní – 9 hlasů
9. Vodorovné značení na parkovišti ul. Fanderlíkova – 8 hlasů

Představení vítězných projektů

Zábavné hřiště s 3D prvky

Na Vrahovické ulici se nachází herní plocha, která by mohla být díky projektu pro návštěvníky zajímavější. Cílem projektu je doplnění stávající herní plochy o některé z těchto prvků: umělý kopec se skluzavkou, kopec s tunelem, zabudovaná malá trampolína, kuličková dráha, nášlapné 3D moduly. Díky barevným kombinacím může vtisknout do prostoru další herní prvky (skákací panák, metr pro skok do dálky aj.). Doplněním nových herních prvků v této lokalitě by vznikl prostor, kde by měly možnost trávení aktivního volného času všechny generace.

K projektu se vztahuje úvodní obrázek nahoře na stránce. 

Streetball hřiště Okružní

Vzhledem k oblibě basketballu v Prostějově je žádoucí volně přístupné hřiště pro všechny věkové kategorie. Nové streetballové hřiště by sloužilo k rozvoji sportovních možností všech generací, možnost tréninku i pro jednotlivce. Dojde k doplnění herních prvků ve stávající rekreační ploše.

Participativní rozpočet

Modernizace dětského hřiště J. Suka

Cílem projektu je provést modernizaci stávajícího dětského hřiště na ulici Josefa Suka a jeho doplnění o herní prvky, např. pyramida, kolotoč, překážková dráha a rozšířený dětský domeček s kladkou. Hřiště by tak jistě bylo využíváno dětmi všech věkových kategorií.

Participativní rozpočet

 

 

Share This