V kolumbijském Cali se ve dnech 23. až 27. srpna 2023 konalo juniorské mistrovství světa, na kterém měl zastoupení i tým TUFO Pardus Prostějov v osobě Patricie Müllerové. Patricie na mistrovství světa nastoupila do bojů o světové medaile ve třech disciplínách. Ve všech si vedla velmi dobře a vše završila bronzovou medailí v madisonu!

Patricie Müllerová odjížděla na mistrovství světa s trochou hořkosti po mistrovství Evropy, kdy byla připravena velmi kontroverzním rozhodnutím rozhodčích o již jistý evropský titul ve scratchi. „Evropu jsme obrečela. Jako jediná závodnice jsem ve scratchi dokázala získat náskok okruhu na celý peloton a tři kola před cílem jsem již věřila ve zlatou medaili. Bohužel právě tři kola před cílem došlo k hromadnému pádu, ve kterém jsem se nezaviněně ocitla také. K zemi šla téměř polovina startovního pole a v takovém případě se závod téměř vždy zastaví a znovu restartuje… Bohužel v tomto případě rozhodčí závod ponechali dojet a mně již nepovolili se do závodu vrátit. To jsem nesla opravdu hodně těžce,“ vrací se k hořkému zážitku z mistrovství Evropy Patricie Müllerová.

Světový šampionát v Kolumbii Patricie zahajovala právě v disciplíně scratch. Pro velký počet startujících musela nejprve projít kvalifikací, ze které bez problémů postoupila. Ve finále se pokusila o podobný kousek jako na evropském šampionátu, ale tentokrát slibný pokus o zisk okruhu nevyšel. I tak z toho bylo v cíli velmi dobré 7. místo.

Další disciplínou, do které Patricie nastoupila byl bodovací závod. Také do finále bodovačky musela Patricie projít přes kvalifikaci kterou suverénně ovládla. Ve finále se jí už tolik nedařilo, nicméně 12. místem také potvrdila vysoký potenciál.

Poslední den šampionátu byl v programu madison do kterého Patricie nastoupila společně s reprezentační parťačkou Adélou Markovou, která doma hájí Barvy Dukly Praha. Adéla měla na MS v Cali připsáno již 4. místo v eliminaci a 9. místo v omniu. Obě děvčata tak nastupovala velmi motivovaná do poslední společné disciplíny. Od začátku závodu jela hodně aktivně a nenechávala nikoho na pochybách, že pro sebe chtějí získat medaili. A podařilo se! Až do posledního spurtu česká dvojice bojovala s australským párem o stříbro. Poslední spurt vyšel o jednu pozice lépe Australankám a naše dvojice tak brala bronzové medaile. Mistryněmi světa se staly Italky.

Trenér reprezentace a prostějovského klubu Martin Cetkovský neskrýval velkou radost: „Obě holky jely opravdu super! Od začátku si šly pro medaili a já jsem moc šťastný, že jim to vyšlo. Zejména pro Paťu to byla po nešťastné události na Evropě velká satisfakce. Radost se tak ještě násobila,“ konstatoval Cetkovský.

 

Share This