Po dvouleté přestávce, o víkendu 23. až 24. března 2022 na Sportcentrum – DDM Prostějov, uspořádal oddíl JUDO Sokol I Prostějov Velkou Cenu Zdeňka Ludvíka Prostějov. Této soutěže se zúčastnilo 494 závodníků ze 47 oddílů a 2 zemí.

Oddíl Sokolu I Prostějov skončil celkově na 12. místě. Po dvouleté pauze za oddíl startovalo nejméně závodníků, ale za to kvalitně připravených v tak velké konkurenci. Mladší žákyně Laura Padrnosová ve váze +57kg vybojovala 1. místo. Je to velmi nadějná judistka a doufám ,že jí chuť a odhodlání vydrží i nadále. Dorostenec Ondřej Vašut, ve váze do 90 kg, předvedl parádní výkon a obsadil 2.místo. Tento judista je první rok v dorostenecké kategorii, kdy poráží daleko zkušenější soupeře.

Velmi nás překvapila účast tolika závodníků i z Rakouska, kdy po dvouleté pauze, se stále tomuto kontaktnímu sportu věnuje tolik dětí. Právě kvůli kontaktnosti juda, byl tento sport na dva roky takřka zakázán. Museli jsme hledat mnohé náhradní řešení, aby nedocházelo k žádnému kontaktu, proto je asi takový zájem závodit a vynahradit si ztracený čas. Bez kontaktu to v judu prostě nejde. Velmi nás překvapil i zájem o podporu tohoto sportu ze strany partnerů a sponzorů, jako je Statutární město Prostějov, EKOPOS Brno s.r.o., Road Service 2018 s.r.o., Salon Da Vinci, Autoškola Kalvoda s.r.o., za krásné ceny vítězům Malachitová skříňka, Nutrend, mediální podporu Rádia Haná, Jelínek lahůdky z Hané s.r.o. a nádherné fotky Simony Havlíčkové. Bez těchto by to v této nelehké době ani nešlo uspořádat. Pozvání také přijala mistryně Evropy do 23 let Renata Zachová, která podpořila závodníky užitečnými radami a velmi ráda poskytla cenný autogram malým talentům. Tato vstřícnost, obětavost a přátelství je v judu téměř samozřejmostí. Já sám mám velké štěstí, že mě v judu také moje rodina plně podporuje a bez ní by to vůbec nešlo. Děkuji také členům Sokolu I Prostějov oddílu juda, rodičům za pomoc a vytvoření bezkonkurenční atmosféry. Už se všichni těšíme na příští rok.