Tak to byl mazec v  tom správném smyslu. Ve středu 15. září se obec Stražisko proměnila v ráj sportovců z řad orientačních běžců, biatlonistů a sportuchtivých příchozích z Prostějova a širokého okolí.

Stražisko pro tuto akci, Festival sportu, otevřelo svou náruč. Hlavní dění se konalo na překrásném areálu koupaliště a „orienťaci“ si bedlivě proběhli celou krásnou vesnici a okolními lesy.

Na 400 závodníků si mohlo vybrat z tratí. Pro vyspělé bylo připraveno 20 stanovišť v různých částech obce, další využili tratě koupaliště – kostelík a okolí a ti nejmenší se poprali s bludištěm v areálu.

Klubem biatlonu Prostějov byla navíc pro všechny přítomné připravena ukázka střelby na sklopné figurky, samozřejmě, že přítomní si  mohli vyzkoušet střelbu, dále Klub připravil i hod granátem na cíl (i to bylo velmi zajímavé) a pro sportování se využilo i krásné hřiště, kde mladí sportovci ukazovali své dovednosti v driblování a střelbě na koš. Otužilci si dokonce zazaplavali v  překrásném bazénu Sportovalo se prakticky celé odpoledne až do večerních hodin. Tak to byl den plný sportu a radosti. Rodiče, kteří na tuto akci přivedli své ratolesti také samozřejmě sportovali. Taková atmosféra strhla všechny přítomné.

Po závodě si mohli vybrat z velkého množství dárků, pochutnat si na výborných jablkách z HD Určice a PENAM Prostějov poskytl výborné buchty, po kterých se jen zaprášilo.

Všichni přítomní a bylo jich na 400, odcházeli ze Stražiska maximálně spokojeni. A snad z nich budou noví orienťácí či biatloňáci. Je však jedno u  kterého sportu zakotví. Smysl akce – sportují všichni přítomní – se  v y d a ř i l. Jen houšť takových akcí

Komu poděkovat, kdo to připravil a vymyslel

Orientační Klub Prostějov na čele s předsedou  D. Vystavělem, Klub biatlonu Prostějov na čele s předsedou R. Večeřou, obec Stražisko čele s paní starostkou Dvořákovou a vedoucí koupaliště paní Srostlikovou.

Kdo přispěl sponzorsky na tuto akci

Rulyt, PZ pojišťovna Městská policie PV, Informační centrum Konice, Alika, Dermacol, Auto sklo Stavarič, D Vicov , Agroservis Šálek, ZD Úsovsko, Město Prostějov, Olomoucký kraj, PENAM PV, M+ M pekárna , papirnictví LUMA Přerov, HD Určice , ZD Vicov

Na závěr jsme vyzpovídali starostku Stražiska paní Dvořákovou. Paní starostko kromě plavání, koupaní v letních měsících koupaliště zamčete a čekáte na příští sezónu?

Tento náš krásný areál  maximálně využívají i další sportovci. Několikrát do roka jsou zde závody plavání otužilců, kteří i zde trénují, pořádá se závod triatlonu, duatlonu, protože to je jediný 50 metrový areál v širokém okolí tak ho využívá plavecký oddíl Prostějov, dále zde pravidelně trénují a závodí hasiči jak dospělí tak i děti, byl zde sraz motorkářů, zahájení a ukončení sezóny a pravidelně využívají tento areál Klub orientačního běhu Prostějov. Tak by se dalo pokračovat. Chci touto cestou poděkovat všem sponzorům na čele s Olomouckým krajem. 

Děkuji za rozhovor

Mgr. Antonín Dušek
člen sportovní komise Rady města Prostějova a člen Klubu biatlonu Prostějov

stražisko
stražisko
stražisko
stražisko
Share This