Úspěšný reprezentant města Prostějova v akrobatickém létání Tomáš Michálek získá od samosprávy peníze na tréninkovou přípravu. Rozhodli o tom členové Rady města Prostějova.

„Tomáš Michálek se obrátil na město Prostějov se žádostí o poskytnutí dotace na částečné krytí svých nákladů na trénink. Rada schválila dotaci ve výši 20 tisíc korun,“ konstatoval náměstek primátora pro oblast sportu Miloš Sklenka.

Tomáš Michálek je velmi úspěšným leteckým akrobatem, před časem se mu dostalo ocenění od primátora města Františka Jury za vzornou reprezentaci města Prostějova, když získal dvě bronzové medaile na 13th FAI WORLD ADVANCED GLIDER AEROBATIC CHAMPIONSHIPS v Toruni.

Tomáš Michálek v prostějovském aeroklubu začínal jako žák základního výcviku na větroních, po vykonání závěrečných zkoušek se stal pilotem kluzáků a motorového kluzáku. V současné době je aktivním instruktorem bezmotorového létání a cvičí mladé piloty. Souběžně se aktivně věnuje také sportovnímu létání na akrobatických větroních. V průběhu letních prázdnin letošního roku probíhalo v polské Toruni Mistrovství světa v akrobacii na kluzácích kategorií Advanced a Unlimited, kde Tomáš Michálek, jako nejlepší z českého družstva, získal bronzovou medaili v soutěži jednotlivců kategorie Advanced a také bronz v celkovém pořadí.

Share This