V minulých dnech zhodnotili prostějovští hokejisté letošní seniorskou sezonu. Sportovní manažer klubu a bývalý trenér Jiří Vykoukal jsou pro klub výsledky zklamáním a sezonu považuje za neúspěšnou.

„I přes to všechno musíme poděkovat statutárnímu městu Prostějov za obrovskou podporu. Věříme, že bude pokračovat i v příštích sezónách. Myslím si, že taková jedna špatná sezóna se stává i v jiných organizacích. Ty předešlé ročníky byly fajn, jak z pohledu hráčů, diváků partnerů i města. Věřím tomu, že klub a město budou schopni navázat na tuto spolupráci i v dalších letech,“ uvedl Jiří Vykoukal.

A jak viděl sportovní manažer situaci na ledě? „Určitě jsme věděli, že obrana bude postrádat nějakou kvalitu. Samostatnou kapitolou jsou brankáři. Útok měl sílu na papíře, vytvářel si hromadu šancí, které jsme nedokázali využít. Ale všechno souvisí s tím , že jsme měli hodně pohledných šancí, ale hokej je o předbrankovém prostoru a tam jsme zaostávali oproti ostatním týmům,“ říká Vykoukal.

Jako zklamání vidí končící sezonu i odchovanec klubu Petr Krejčí. „Pro mě je letošní sezóna obrovské zklamání. Dostal jsem od klubu velkou důvěru v podobě čtyřleté smlouvy. Věřím, že v dalším ročníku to dokážeme otočit a půjdeme znovu tím správným směrem,“ konstatoval Krejčí.

Kapitán týmu Tomáš Divíšek souběžně oznámil, že v příští sezoně pravděpodobně nebude v kariéře pokračovat. „Rok a půl už jsem nehrál stoprocentně zdravý. Psychicky mi to do toho hokeje už moc nedá. Je to pro mě takové prodlužování trápení,“ dodal Divíšek.

Share This