Ve dnech 23. a 25. května 2017 se uskutečnil druhý ročník Fotbalového turnaje místních částí Prostějova. Na hřišti 1. SK Prostějov se utkalo celkem 11 družstev ve dvou kategoriích. Organizátory turnaje jsou Komise sportovní a Komise školská Rady města Prostějova ve spolupráci s 1. SK Prostějov.

V letošním ročníku byli k organizaci přizváni studenti Gymnázia Jiřího Wolkera /gymnázium se sportovní přípravou/ ze třídy 1. B a 2. B. Přípravy a organizaci turnaje zvládli pod vedením Mgr. Venduly Zbořilové na výbornou. Prakticky sami sestavili harmonogram celého turnaje, zajistili rozhodčí pro jednotlivé zápasy, vytvořili grafickou podobu diplomů, rozdělili a předali věcné ceny, zajistili fotografování, a především hlasitým povzbuzováním a potleskem podporovali soutěžící hráče, celkově se tak zasloužili o hladký a bezproblémový průběh celého turnaje. Zvládli řízení utkání bez jediné připomínky ze strany družstev a postarali se o neopakovatelnou atmosféru turnaje, která vyvrcholila utkáním studentek proti nejlepšímu týmu turnaje.

Každý účastník turnaje obdržel pamětní medaili a tričko s logem turnaje. Družstva soutěžila o hodnotné ceny, které věnovali sponzoři turnaje TK plus, Statutární město Prostějov, Gala a.s., Domovní správa Prostějov a Delta klub Stichovice. Poděkování patří i mediálnímu partnerovi Prostějovskému večerníku.

Dalším kladem turnaje byla účast hokejistů SK 1913, kteří jako jediní zareagovali na články v Prostějovském večerníku a obsadili obě kategorie. Doufejme, že v příštím roce se najdou další následovníci. Vždyť cílem není přetáhnout děti z jiných klubů ale dát jim příležitost si okusit i jiný sport.

Ač výsledky nebyly to nejdůležitější, na závěr uvádíme pořadí v jednotlivých kategoriích.

Kategorie mladších /1. a 2. třída/

1. RG a ZŠ města Prostějova,

2. ZŠ E. Valenty,

3. ZŠ Melantrichova,

4. SK 1913,

5. ZŠ J. Železného.

Kategorie starších /3. a 4. třída/

1. ZŠ E. Valenty,

2. ZŠ Melantrichova,

3. SK 1913,

4. ZŠ Palackého,

5. ZŠ J. Železného,

6. ZŠ Kollárova.

 

Mgr. Vendula Zbořilová,

PaedDr. Jiří Kremla

 

Fotogalerie zde.

Share This