Obrovského úspěchu dosáhla v sobotu 5. srpna na univerziádě v Čínském Chengdu sportovní gymnastka Dominika Ponížilová z TJ Prostějov. Studentka Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně vybojovala 3. místo ve finále v přeskoku. Před ni se dostaly jen dvě Japonky – první Miyataová a druhá Sakaguchiová, které měly obtížnější skoky a soupeřily víceméně mezi sebou o první dvě příčky. Zato boj o třetí místo byl velmi vyrovnaný a napínavý až do samého konce.

„Nemám slov, jsem úplně nadšená, je to super výsledek. Věděla jsem, že musím skočit skoky co nejčistěji a bylo to hlavně o doskoku, soustředila jsem se na to a vyšlo to,“ zhodnotila ještě plná emocí svůj bronzový výkon Dominika bezprostředně po finálovém závodě.

V celé historii české a československé gymnastiky získala jedinou medaili před čtyřiceti lety Jana Gajdošová za druhé místo na bradlech. Dominika tak přepisuje českou gymnastickou historii medailových úspěchů na univerzitních hrách.
O den dříve 4. srpna na svůj svátek si Dominika nadělila první dárek a to překrásné 7. místo ve víceboji. Zde zajela velmi slušné sestavy na všech nářadích (přeskok, bradla, kladina, prostná) a vylepšila si tak své skóre z kvalifikace, odkud postupovala z redukovaného jedenáctého místa. „Chci poděkovat především své paní trenérce Veronice Lukášové, mému trenérovi v Anglii Ross Falsetta a mojí rodině za všechno, co pro mě dělají. Klubům SEGC a TJ Prostějov, Městu Prostějov, Olomouckému kraji, centru VSCM Victoria, UTB a ČGF za podporu a hlavně všem, kteří mi fandili,“ dodala gymnastka.

Dominika odlétala do Číny v nelehké osobní situaci. Týden před odletem si zranila při tréninku kotník a k tomu se ještě přidala smutná rodinná událost. Sama však prohlásila: „Závodím zde pro babičku. Je to pro tebe, babi.“

Share This