Od pátku do neděle jsme se téměř v plné sestavě zúčastnili tradičního mezinárodního poháru v rakouském Zeltwegu. Letošního ročníku se zúčastnilo celkem 955 závodníků z 15 evropských zemí, 118 oddílů., Což potvrzuje velmi tvrdou konkurenci, které zde každý závodník musel čelit.

Tento rok jsme vyrazili na turnaj dříve, abychom před jeho zahájením stihli navštívit slavný okruh F1 & Moto GP – Red Bull Ring nacházející se v těsné blízkosti judistické haly. Měli jsme tak možnost nahlédnout do zákulisí samotného okruhu, kde se již příští měsíc uskuteční závody F1!

Sobotní program patřil kategoriím U10-U12-U14-U16, kde jsme měli celkem 23 zástupců reprezentujících náš oddíl. Nejlépe z nich se stříbrem na krku skončili Petr Šťastný, Laura Padrnosová a Šimon Zlámal (Židlochovice), kterým k celkovému vítězství příliš nechybělo! Jen o stupínek hůře se umístili Lukáš Šulák (Tvrdonice) a Anežka Holubová (Židlochovice). Oba dva se na turnaji prezentovali nádherným judem, kdy oba dokázali vyhrát tři zápasy v nabitém pavouku. Od medailí daleko nebyli ani Natálie Holubová, Matouš Havlíček nebo Matěj Kolář, kteří nakonec bohužel z Rakouska odjeli s nepopulární „bramborovou“.

Neděle navazovala na sobotní program, kdy se představili závodníci kategorií U18, U21 a Senioři. Stejně jako předchozí den jsme měli zastoupení ve všech vypsaných kategoriích. Jako první přišli na řadu dorostenci, kde se o nejlepší výsledek po krásných výkonech postaral Ondřej Vašut, který s bilancí 3/1 vybojoval cenné stříbro! Pavle Bohanosové se podařilo získat v juniorské kategorii bronzovou medaili.

judo

Blízko k medaili měly ve stejné kategorii Barbora Vítková a Denisa Rokosová, kterým k bronzu příliš nechybělo. Celý turnaj završila kategorie Seniorů, kde se mimo jiné představili i všichni přítomní trenéři ve složení Gottwald, Brtník, Tulach a Křivák. O nejlepší výsledek se postarali Zdeněk Gottwald a Vojtěch Křivák, kteří pro svůj klub vybojovali pěkná třetí místa! Od této medaile nebyl vůbec daleko ani trenér Jan Brtník, který i přes vyhraný zápas skončil nakonec v těsném závěsu za pódiovým umístěním. Celkově ziskem medaili, jsme jako oddíl obsadili 53. místo.

Byl to velice náročný víkend a jako vždy bychom chtěli moc poděkovat všem závodníkům za slušnou reprezentaci našeho klubu, dále pak trenérům za jejich péči o své svěřence a v neposlední řadě i rodičům v čele s naší nejšikovnějsi fotografkou Simčou Havlíčkovou! Děkujeme!

Zdeněk Gottwald
hlavní trenér

Share This