Sestava cyklistického týmu mužů TUFO Pardus Prostějov pro sezónu 2024 je kompletní. Tým je pro příští rok registrován u Mezinárodní cyklistické Unie (UCI) v kategorii Continental a absolvoval už také společný organizačně-tréninkový kemp v Prostějově.

Na týmový kemp se dostavili až na jednu výjimku všichni členové kontinentální sestavy. Jediným nepřítomným závodníkem byl Jan Voneš, který již trénuje ve španělském Calpe, protože druhá část olympijské kvalifikace začíná už v polovině ledna 2024.

Sraz týmu měl nejen tréninkové důvody, ale také organizační. Závodníci se také seznámili se svými novými kolegy, kteří pro příští sezónu prostějovský tým posílí. Změna v sestavě se týkala čtyř pozic, nicméně počet deseti závodníků zůstává zachován. Tým opustili Richard Holec, František Vinklárek, Filip Prokopyszyn a Ondřej Mazel.

V týmu dále pokračuje Wojciech Pszczolarski, který jakožto nejstarší závodník, je také přirozenou přátelskou autoritou pro mladé závodníky. V týmu také pokračují domácí odchovanci z mládežnických kategorií Matyáš Koblížek a Ondřej Pokorný, kteří budou zahajovat svoji druhou sezónu mezi dospělými. Z „domácí líhně“ se k elitnímu týmu mužů přidá letošní úspěšný junior Vojtěch Soukup. Součástí týmu pro rok 2024 budou nadále Jan Voneš a Petr Vávra.

Také další dva noví závodníci prostředí prostějovského týmu dobře znají, protože v mládežnických kategoriích v týmu TUFO PARDUS Prostějov již závodili. Jedná se především o Radovana Štece, který se po ročním působení v Israel Premier Tech Academy vrací do mateřského klubu. Druhým navrátilcem je po ročním angažmá ve slovenském kontinentálním týmu RRK Group-Pierre Baguette-Benzinol Martin Rafaj.

Tým dále posílí slovenský reprezentant Martin Chren, kterého bylo možné vídat například v závodech GP Prostějov Mem. Otmara Malečka a mladý polský silničář Franciszek Kocur, který se blýskl třetím místem v prestižním juniorském závodě Regionem Orlicka.

„Sraz obměněného týmu měl za cíl především etablovat nové kluky v týmu. Součástí také bylo obeznámení se s programem, prioritami a chodem týmu. Protože jsme mladý tým, bylo také důležité koordinovat a upravit jarní program klukům, kteří v příštím roce maturují.“ Dodává sportovní ředitel týmu Michal Mráček

V tuto chvíli tým soustředí svoji pozornost na poslední letošní závody mistrovství republiky na dráze, kde budou rozdělovat tituly domácích šampiónů v disciplínách omnium, eliminace, madison a stíhací závod družstev. Tyto závody pak budou podstatným vodítkem pro nominaci na lednové mistrovství Evropy.

Share This