V Prostějově se ve dnech 25.- 27. ledna 2019 ve sportovní hale Reálného gymnázia představila evropská korfbalová špička, která bojovala o štít Evropy – IKF Europa Shield 2019, což je prestižní klubová soutěž evropských vicemistrů. Do Prostějova přijeli zástupci ze šesti evropských zemí, které doplnila dvě česká družstva, vicemistr KCC Sokol České Budějovice a domácí SK RG Prostějov.

Týmy byly rozděleny do dvou skupin po čtyřech. Prostějovští měli za soupeře španělské CK Vallparadis, kterému těsně podlehli 13:14. Německý Schweriner KC porazili 21:20, stejně tak maďarský Honvéd Szentendrei, tentokrát hladce 18:9. Dvě vítězství ve skupině zaručila postup do semifinále z druhého místa ve skupině. V semifinále narazili na vítěze druhé skupiny a největšího favorita na titul – anglický Bec KC. Na favorita bohužel nestačili a podlehli 8:14.

V utkání o bronzové medaile se opět utkali se španělským CK Vallparadis, který v druhém semifinále podlehl těsně Budějovicím a ve strhující bitvě nakonec zvítězili v prodloužení 14:13. Třetí místo na evropské turnaji je historickým úspěchem prostějovských korfbalistů.

Turnaj nakonec vyhráli favorizovaní Bec KC, kteří nedali šanci Českým Budějovicím a vyhráli 16:9. V medailovém ceremoniálu předali zlaté medaile šampionovi z Anglie náměstek primátora statutárního města Prostějov PaedDr. Jan Krchňavý a otec prostějovského korfbalu PaedDr. Jiří Kremla.

Po organizační a společenské stránce měl turnaj vysokou úroveň a byl kladně hodnocen přítomnými zástupci Mezinárodní korfbalové federace IKF, kteří navíc obzvlášť ocenili prostějovské fanoušky a jimi vytvořenou úžasnou atmosféru. Výborná organizace špičkové evropské akce je pak příslibem zdárného průběhu Mistrovství Evropy do 21 let, které se uskuteční 15. až 19. října tohoto roku taktéž v hale Reálného gymnázia a základní školy města Prostějova.

Všechna utkání z Europa Shieldu lze shlédnout ze záznamu (společně s výsledky a statistikami) na https://www.worldkorfball.org/competitions/ikf-europa-korfball-shield-ikf-es-114

Výběr dalších fotografií z turnaje a také videa ze studia Europa Shield 2019 jsou ke stažení zde: https://photos.app.goo.gl/HiXYSBtNHFsuYR8F8 … vše je volně k použití se zmíněním zdroje: Český korfbalový svaz

Konečné umístění:
1. Bec Korfball Club (ENG)
2. KCC SOKOL České Budějovice (CZE)
3. SK RG Prostějov (CZE)
4. CK Vallparadís (CAT)
5. Grupo Desportivo dos Bons Dias (POR)
6. Schweriner KC e.V. ´67 (GER)
7. Szentendre Kinizsi Honvéd SE (HUN)
8. Haydarpasa Lisesi Sport Club (TUR)

Jan Mynařík
předseda, korfbalový klub SK RG Prostějov

Share This