Nádherný areál Klubu biatlonu Prostějov, který se nachází v krásném prostředí mezi Zdětínem a Běleckým Mlýnem, a který si celý spravili členové biatlonu za nezištné pomoci rodičů, přináší pro závodníky ovoce. Poctivě zde závodníci, hlavně děti, trénují pod dohledem výborných trenérů R. Večeři (současně předseda klubu a také výborný závodník ve své věkové kategorii) a jemu dále nezištně pomáhají trenéři T. Ševčík a M. Bábek.

Po úspěšném uspořádání Regionálního závodu v letním biatlonu žactva, dorostu a dospělých u nás v areálu Klubu biatlonu Prostějov za účasti 150 závodníků se rozjeli naši závodníci na závody jak po České republice, tak i do zahraničí. V těchto závodech dosahovali výborných výsledků.

Jen pro připomenutí: Mladý biatlonista František Ševčík zářil v Polsku na polském šampionátu v letním biatlonu. František vyhrál všechny disciplíny, ve kterých startoval. Vyhrál jak vytrvalostní závod a sprint, tak byl i členem úspěšné vítězné štafety. Byl HVĚZDOU Českého výběru.Další zastávka byla na Slovensku – Slovenský pohár v Predajné. Zde zářil opět náš závodník F. Ševčík, který byl členem reprezentace. Vybojoval krásné 2. místo ve vytrvalostním závodě.

3 místo obsadil R. Večeřa a 4. místo T. Ševčík v závodě mužů B. Krásné 6. místo obsadila E. Večeřová v závodě s hromadným startem žactva. Rychlostní závod 5. místo F. Ševčík v dorostu, 5. místo R. Večeřa a 7. místo T. Ševčík,14.místo Helena Slintáková, 22.místo Michael Vlk, 23.místo Jakub Koukal, 24.místo Jan Mička.

Na konci srpna zářili biatlonisté z Prostějova v žákovské kategorii při Českém poháru v Plzni. Byl to doslova „Zlatý víkend“ našich mladých závodníků“. Postarali se o to kluci Marek Dostálek a Jakub Špaček. Na tomto vynikajícím výsledku se podílela nejen parádní střelba, ale i bojovnost na trati. Marek neminul z pěti ran jediný terč a Jakubovi z 10 ran zůstal „pouze“ 1 nesestřelený terč.

Přehled výsledků v sobotu takto: 3.místo Jakub Špaček, 8.místo Marek Dostálek, 9.místo Mikuláš Všetička, 23.místo Richard Bábek a 29.místo Dominik Černý

V nedělním sprintu: 1.místo Jakub Špaček, 1.místo Marek Dostálek, 9.místo Richard Bábek, 12.místo Mikuláš Všetička, 22.místo Dominik Černý

Z tohoto stručného přehledu je vidět, že systematická práce trenérů na čele s Romanem Večeřou se jak v žácích, tak v dorostu bohatě vyplácí. Klub biatlonu Prostějov je v Olomouckém kraji jasnou jedničkou a v rámci ČR patří mezi velmi dobré oddíly. Všude vzorně reprezentují město Prostějov.

Na závěr chceme poděkovat jak městu Prostějov, Olomouckému kraji tak i všem sponzorům za velkou a nezištnou podporu.

Velkým oceněním celého Kubu biatlonu Prostějov bylo také to, že při vyhlašování Sportovce města Prostějova za rok 2022 byli ocenění dva naší členové a to R. Večeřa – trenér, závodník a předseda Klubu a František Ševčík – mistr republiky a Polska v dorostu. Je to i vysoké vyznamenání pro náš Klub biatlonu za systematickou práci s mladými závodníky.

Mgr. Antonín Dušek
Čestný předseda Klubu biatlonu Prostějov a člen sportovní komise a zastupitel města Prostějova.

Popis foto

Stojící z leva: Martin Bábek (trenér),František Ševčík, Jan Mička, Michael Vlk, Richard Bábek, Jakub Koukal, Helena Slintáková, Aneta Jurásková, Tomáš Ševčík (trenér)

Spodní řada z leva: Roman Večeřa (trenér), Mikuláš Všetička, Dominik Černý, Eliška Večeřová, Johanka Horáková, Barunka Horáková,Terezka Špačková, Jakub Špaček

Share This